favorite_border
مورد علاقه ها 0

عملیات شستشوی درختان سطح شهر سنندج انجام شد

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج از اجرای عملیات سمپاشی درختان سطح شهر با استفاده از سم پالیزین خبر داد و گفت: سم پالیزین محتوی صابون‌های غلیظ و صمغ‌های گیاهی است که در از بین بردن آفات نباتی و همچنین زدودن چربی و گرد و خاک بر روی برگ درختان تاثیرگذار است .
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، قانع حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این سازمان هر ساله با هدف مبارزه با آفات نباتی عملیات سمپاشی درختان را اجرا می‌کند .

وی افزود: امسال هم بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته و براساس شرایط آب و هوایی سه مرحله سمپاشی درختان سطح شهر انجام شد .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات این سازمان در راستای مبارزه با آفتاب نباتی بعد از سمپاشی اجرای عملیات شستشوی درختان سطح شهر است .

وی از اجرای عملیات شستشوی درختان سطح شهر با استفاده از سم پالیزین خبر داد و گفت: سم پالیزین محتوی صابون‌های غلیظ و صمغ‌های گیاهی است که در از بین بردن آفات نباتی و همچنین زدودن چربی و گرد وخاک بر روی برگ درختان تاثیرگذار است.

حسینی اعلام کرد: شستشوی درختان با سم پالیزین باعث افزایش سطح سلامت و زیبایی درختان، ایجاد سرسبزی و طراوت، حفظ و احیای فضای سبز، کنترل آفات و بیماری‌های گیاهی و پاک شدن تاج درختان از آلودگی‌هایی نظیر گرد و غبار و سموم شیمیایی می‌شود.

وی تصریح کرد: سم پالیزین یک حشره کش طبیعی و کاملا بی خطر برای انسان و محیط زیست بوده و در از بین بردن آفا‌ت های مکنده مانند شته‌ها و کنه‌ها نیز تاثیرگذار است .

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج ابراز امیدواری کرد: با اقدامات صورت گرفته شاهد کاهش آفات نباتی و رضایت مندی شهروندان باشیم.


" منبع: ایسنا "